ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΦΑΛΙΔΗΣ

Παιδίατρος- Νεογνολόγος, Επιμελητής Α’ ΕΣΥ στην Παιδιατρική Κλινική Γ.Ν. Νίκαιας-Πειραιά «Άγιος Παντελεήμων», Επιστημονικός Συνεργάτης Νεογνολογικής Κλινικής ΕΚΠΑ

Μεταπτυχιακή εκπαίδευση

• 04/99-04/03: Ειδίκευση στην Παιδιατρική, Παιδιατρική Κλινική Γ.Ν. Νίκαιας-Πειραιά «Άγιος Παντελεήμων»..
  • 07/05-07/07: Εξειδίκευση στη Νεογνολογία, Μονάδα Εντατικής Νοσηλείας Νεογνών  Γ. Ν. Νικαίας-Πειραιά  «Άγιος Παντελεήμων»
  • 5/08-05/15: Επιστημονικός συνεργάτης στο πλαίσιο εκπόνησης Διδακτορικής Διατριβής, Β΄ Μαιευτική και Γυναικολογική Κλινική του Πανεπιστημίου Αθηνών, Αρεταίειο Νοσοκομείο, Διευθυντής: Καθηγητής Γ. Κρεατσάς.
  • 6/15-σήμερα: Επιστημονικός συνεργάτης, Νεογνολογική Κλινική του Πανεπιστημίου Αθηνών, Αρεταίειο Νοσοκομείο, Διευθύντρια: Αναπληρώτρια Καθηγήτρια  Ν. Μ. Ιακωβίδου.

Επιστημονικό έργο

ΠΛΗΡΕΙΣ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ: 4