17η Πανελλήνια Ημερίδα Ιστορίας της Ιατρικής με θέμα: “Η Ιστορία της Νεογνολογίας, του Μητρικού Θηλασμού και της Διατροφής του Νεογνού”

Θα ήθελα να σας προσκαλέσω να συμμετάσχετε στην 17η Πανελλήνια Ημερίδα Ιστορίας της Ιατρικής με θέμα: “Η Ιστορία της Νεογνολογίας, του Μητρικού Θηλασμού και της Διατροφής του Νεογνού”.

Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 13 Απριλίου 2019 στο αμφιθέατρο του «Αιγινητείου» Νοσοκομείου και διοργανώνεται από το Εργαστήριο Ιστορίας της Ιατρικής και Ιατρικής Δεοντολογίας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης (Αναπλ. Καθηγήτρια κα Μ. Καραμάνου),  την Νεογνολογική Κλινική του Ε.Κ.Π.Α. (Αναπλ. Καθηγήτρια κα Ν. Μ. Ιακωβίδου) και την Παιδιατρική Κλινική της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης (Καθηγητής κ. Ε. Γαλανάκης).

Θερμή παράκληση να στείλετε τις προτάσεις σας μέχρι την Παρασκευή 1 Μαρτίου 2019 στο παρακάτω e-mail: mariannakaramanou@yahoo.com

Ελπίζουμε να σας έχουμε κοντά μας,

Με εκτίμηση,
Νικολέττα Μ. Ιακωβίδου,