17η Πανελλήνια Ημερίδα Ιστορίας της Ιατρικής με θέμα: “Η Ιστορία της Νεογνολογίας, του Μητρικού Θηλασμού και της Διατροφής του Νεογνού”

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 13 Απριλίου 2019 στο αμφιθέατρο του «Αιγινητείου» Νοσοκομείου με μεγάλη επιτυχία η 17η Πανελλήνια Ημερίδα Ιστορίας της Ιατρικής με θέμα: “Η Ιστορία της Νεογνολογίας, του Μητρικού Θηλασμού και της Διατροφής του Νεογνού”.

Η ημερίδα διοργανώθηκε από το Εργαστήριο Ιστορίας της Ιατρικής και Ιατρικής Δεοντολογίας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης (Αναπλ. Καθηγήτρια κ. Μ. Καραμάνου),  την Νεογνολογική Κλινική του Ε.Κ.Π.Α. (Αναπλ. Καθηγήτρια κ. Ν. Μ. Ιακωβίδου) και την Παιδιατρική Κλινική της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Κρήτης (Καθηγητής κ. Ε. Γαλανάκης).

Επιστημονικό πρόγραμμα

Πρακτικά